Olomouc

adresa: Pavlovická 27A, 770 00 Olomouc

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel.: +420 585 154 296

Předsedkyní pobočky SRNM v Olomouci je paní Jiřina Somsiová. Je zde zřízeno komunitní centrum pro romské děti a mládež, které funguje od roku 1996, je využíváno i dospělými.

Přínosem jeho existence je zajištění pravidelné nabídky pro trávení volného času cílové skupiny, rozvoj jejich dovednosti a znalosti a předcházení patologickým jevům jako záškoláctví, drobná kriminalita, toxikománie a další.

Snahou je zajistit každoročně provoz minimálně těchto aktivit:

  • - Taneční a hudební kroužek
  • - Výtvarný kroužek
  • - Sportovní kroužek- zahrnuje fotbal, fotbalové turnaje, stolní tenis, v zimě sáňkování dále turistika -poznávání přírody, pěší túry do okolí, stanování
  • - Doučování - psaní úkolů a příprava do školy.

Dále realizujeme jednodenní výlety.

Cílovou skupinou je asi 30 romských dětí a mládeže ve věku 5-18 let z Olomouce. Chceme přispět k podpoře integrace romské komunity (v Olomouci i jinde) do společnosti, podpořit děti a mládež v získávání vzdělání a tím jim v budoucnosti usnadnit vstup na trh práce. Snažíme se, aby nezanikl romský jazyk, písně, tanec a hudba.

Nevíte kam na střední? Seznam středních škol na šternbersku a olomoucku (2011).

Také poskytujeme službu terénní programy, které se zaměřují na vyhledávání problematických okolností v životech lidí ohrožených sociálním vyloučením a napomáhání jejich řešení.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/srnm.cz/srnm.cz/plugins/system/helix3/core/classes/Minifier.php on line 227