Převážně dětem a mládeži se věnujeme při vytváření aktivit sloužících k vyplnění volného času a ke vzdělávání. Cílem těchto aktivit je zdokonalení osobnostních předpokladů dětí do dalšího života a odstranění překážek, které jim příslušnost k sociálně vyloučené komunitě staví do cesty. Převážně se zabýváme pořádáním pravidelných aktivit (např. taneční kroužek, doučování) a jednorázových aktivit (např. oslava Dne dětí, letní tábor, Mikulášská). V Olomouci poskytujeme dětem možnost využívat Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež.

Terénní programy poskytujeme jako registrované sociální služby v lokalitách s vyšší koncentrací sociálně vyloučených osob. V takovéto lokalitě působí terénní pracovníci, kteří oslovují místní obyvatele s nabídkou pomoci ve svízelné situaci. V případě jejich zájmu se společně snaží rozluštit problémy rodiny a jeden po druhém je v závislosti na individuálních potřebách konkrétních osob řešit. Pracovníci se specializují primárně na poradenství a pomoc v oblastech dluhového poradenství, zaměstnanosti, bydlení a vzdělávání. Vystupují jako prostředníci při jednání s úřady a institucemi, pokud je to nutné.

SRNM podporuje zachovávání, udržování i rozvoj romské kultury a tradic jednak prací s dětmi, podporou jejich talentu, ale i pořádáním akcí pro veřejnost a udržováním psané romštiny vydáváním novin Romano hangos. 

Různými formami se snažíme zvyšovat počet příležitostí na pracovním trhu pro skupinu dlouhodobě hůře zaměstnatelných. Za podpory úřadů práce vytváříme pracovní místa i v naší organizaci. 

Usilujeme o zlepšení podmínek bydlení pro ty, kteří neporušují nájemní smlouvy, chceme dosáhnout stavu, kdy ubytovny a levné nájmy nebudou sloužit k přelévání příspěvků na bydlení do kapes soukromníků, hledáme nové cesty úprav bydlení svépomocí, nabízíme alternativu nejen pro sociálně slabé. 

Další aktivity aneb Co se jinam nevešlo.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/srnm.cz/srnm.cz/plugins/system/helix3/core/classes/Minifier.php on line 227